Częste Pytania

O Szynce
Wybór szynki
Jak długo trwa dostawa?
Polityka zwrotów
Polityka prywatności
Dostawy poza Unię Europejską
Odbiorcy hurtowi
O firmie
Opinie klientów

 

O Szynce

Jak przechowywać szynkę? Jeżeli zamierzacie Państwo przechowywać szynkę przez około tydzień to można ją pozostawić w oryginalnym opakowaniu, w ciemnym miejscu ( szynka zapakowana jest dodatkowo w specjany bawełniany rękaw wyłożony woskowanym papierem). Jeżeli zamierzacie Państwo przechowywac szynkę przez dłuższy czas to polecamy rozpakować ją  i powiesić w kuchni, a najlepiej  w ciemny i chłodnym miesjcu. W ten sposób może być przechowywana nawet przez trzy miesiące .

Po rozkrojeniu najlepiej pozostawić szynkę na stojaku przykrytą ściereczką.

Jak długo można przechowywać szynkę?  Jeżeli szynka jest nierozkrojona to możecie Państwo przechowywać   ją w kuchni, a najlepiej w ciemnym i chłodnym miejscu nawet przez trzy miesiące.  Po rokrojeniu pozostanie świeża przez około 6 tygodni ( 5 tygodni w przypadku  przedniej szynki ). Najlepiej  odkrawać regularnie po kawałku aby uniknąć przesuszenia mięsa. Dobrym pomysłem jest zachować pierwszy duży kawałek wraz ze skórą i używać go do przykrycia pozostałej części szynki.

Czy muszę przechowywać szynkę w lodówce? Całe szynki oraz przednie szynki nie wymagają chłodzenia, natomiast szynki bez kości oraz pokrojone w platerki po otwarciu opakowania najlepiej przechowywać w lodówce.

Czy krojenie szynki jest trudne? Krojenie szynki wymaga trochę praktyki. Do naszych szynek załączamy bardzo pomocne DVD " jak kroić" w języku angielskim oraz specjany nóż,  tak abyście Państwo mogli od razu  podjąć wyzwanie. Polecamy również  bogato ilustrowany album jak kroić szynkę   dostępny w naszym sklepie. 

Jak długo trwa dostawa ? Dostawa zajmuje zazwyczaj  4-6 dni roboczych

Czy potrzebuję zamówić stojak na szynkę? Tak.Bardzo trudno jest pokroić szynkę bez stojaka. Większość naszych szynek dostarczmy z prostym uchwytem, który idealnie nadaje się dla początkujacych koneserów szynki. Dodatkowo  w dziale Akcesoria  możecie Państwo zamówić zarówno podstawowe jak i profesjonalne  modele stojaków.

Ile szynki potrzebuję? Większość dużych szynek waży  7-8 kilogramów, z czego około połowa do wyborne mięso  (pozostała część to skóra , tłuscz oraz kość). Jeżeli zamierzacie Państwo serwować szynkę jako przystawkę to 50 gramów na osobę w zupełności wystarczy ( aczkolwiek jeżeli zaserwujecie jej więcej to i tak z pewnością zostanie szybko zjedzona, bo znakomitej szynki nigdy za wiele ). Podając szynke jako danie główne proponujemy przyjąć 100 gramów jako porcję na jedna osobę.

Mała przednia szynka waży zazwyczaj  około 4-5 kilogramów i zawiera nieznacznie więcej tłuszczu niż tylna szynka, w tym przypadku przepyszne mięso stanowi  jakeś 40% całej szynki.

Jest tak wiele różnych szynek do wyboru ...jaką wybrać? Zapraszamy do działu Wybór Szynki!

 

Szybka Dostawa

Wszystkie zamówienia do Polski przekraczające kwotę 1100PLN dostarczane są gratis. Czas dostawy z naszego magazynu to 4-6 dni roboczych. Jeżeli chcecie Państwo otrzymać Wasze zamówienie wcześniej to prosimy o wybranie dostawy UPS 24h Express.

Większość zamówień złożonych przed godziną 12:00 jest realizaowane w tym samym dniu. Po nadaniu otrzymacie Państwo potwierdzenie wysyłki wraz linkiem umożliwiającym śledzenie paczki.

Wszystkie zamówienia są bardzo strannie zabezpieczone, aby dotarły do Waszych rąk w idealnym stanie.

Polityka zwrotów

Zależy nam bardzo na Państwa zadowoleniu. Jeżeli otrzymane zamówienie nie spełnia Państwa oczekiwań to prosimy o kontakt z nami, dołożymy wszelkich starań abyście byli usatysfakcjonowani. Możecie sie z nami skontaktowac telefonicznie  lub droga e-mailową: Telefon  +34 93 181 6940 Josh lub Guy,email: joshiguy@hamloverspolska.com.

Polityka Prywatności w ciągu 14 dni

Dostarczamy Państwu wspaniałą szynkę i inne hiszpańskie delikatesowe produkty i nie chcemy narażać Państwa na jakiekolwiek ryzyko i ból głowy. Wszystkie transakcje są zabezpieczone. Państwa dane osobowe, a w szczególności dane z kart kredytowych, nie są przez nas przechowywane, ani  przekazywane osobom trzecim.

Odbiorcy Hurtowi

Dla restauracji, firm cateringowych, hoteli itp. przygotowaliśmy specjane warunki współpracy. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt pod adresem  wholesale@hamlovers.com . Dla firm pragnących obdarować swoich klientów niezwykłym prezentem przygotowujemy indywidulane zestawy. Więcej informacji uzyskacie Państwo pod adresem  corporate@hamlovers.com.

 

Wysyłki poza Unię Europejską

Obecnie realizujemy wysyłki na terenie całej Unii Europekskiej oraz do USA . Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani dostawą do USA prosimy odwiedzić naszą amerykańską stronę  hamlovers.com.

Zamówienia wszystkich "niespożywczych" produktów dostarczane są na całym świecie i można je złożyć w dowolnym z naszych sklepów online.

 

O firmie

Hamlovers stanowi własność i jest zarządzana przez Geovalent SL, zarejestrowaną pod numerem NIF B65250615 z siedzibą w Local 2, Mare de Dèu de Port 281, 08038 Barcelona, Hiszpania.

Check our Terms & conditions.