O nas

Hamlovers to niezależne delikatesy online. Specjalizujemy się w dostarczaniu doskonałych hiszpańskich szynek do najbardziej wymagających klientów na całym świecie.

Pieczołowicie dobraliśmy naszych dostawców, którzy stosują wyłącznie tradycyjne metody, niezmienne od setek lat. Współpracujący z nami rolnicy nie bezpodstawnie szczycą się najwyższą jakością produktów. Oferowane przez nas wędliny są zarówno zdrowe, jak i pyszne.

Współpracujemy między innymi ze spółdzielnią rolników z Pedroches Valley w Andaluzji; z chłopakami z La Jabuguena, którzy walczą o zaostrzenie przepisów określających prawo do posługiwania się mianem "cechu" przez masowych producentów szynek. Mamy też zaszczyt pracować z dwiema, światowej sławy markami: Cinco Jotas i Joselito. Obie wywodzą się z Jabugo w Hiszpanii.

Założyciele

Josh Merrow (43), pochodzi z Greenwich CT, USA, ma żonę Hiszpankę, z którą osiadł w Barcelonie 12 lat temu. Jest zapalonym cyklistą, pianistą jazzowym i tatą.

Guy Spriggs (49) to brytyjski przedsiębiorca i łakomczuch. Zanim wyemigrował wraz ze swoją holenderską żoną i dziećmi do Barcelony, goniąc za "marzeniem o pięknym i słonecznym, nadmorskim mieście", zdążył jeszcze założyć kilka świetnie prosperujących firm w Anglii i Holandii. Josh i Guy poznali się pod szkołą w Barcelonie, do której obaj podrzucali dzieciaki. Zaprzyjaźnili się, a następnie założyli Hamlovers.com, jako odpowiedź na nurtujące ich obu pytanie: Dlaczego nie można znaleźć porządnej hiszpańskiej szynki poza Hiszpanią? Hamlovers.com kładzie kres tej jawnej niesprawiedliwości.

Hamlovers pojawią sie w jednym z odcinków emitowanego w BBC "Ramsay Best Restaurant"

 Gordon Ramsay przygotowuje zespół Fino

Ramon Baiget i Josh Merrow z Hamlovers oceniają jedzenie

Hamlovers będą oceniać jedzenie w 8 odcinku serii "Ramsay's Best Restaurant". Podczas lipcowych nagrań w Londynie, Josh i Ramon (współpracuje z nami w Hiszpanii) oraz inni sędziowie, między innymi hiszpański ambasador w UK, degustowali dania z dwóch najlepszych hiszpańskich restauracji w Londynie - Fino i El Pirata. Zwycięzcą odcinka została restauracja Fino, która przeszła do finału.